Tłumik zamienny za 150 zł do starych Headshoków od AreCart

Udało mi się sprowadzić do starych widelcy Cannondale z serii DD tłumiki zastępcze od firmy AreCart (chodzą słuchy, że maczał w tym ręce Marzocchi). Firma AreCart wypuściła ich serię odpowiadając na zapotrzebowanie rynku.

W tłumikach serii DD medium ściskanym była sprężyna z elastomerem, w AreCart zastosowali komorę powietrzną. Po otrzymaniu i sprawdzeniu jakości mogę stwierdzić, że możliwe, ale raczej to Marzocchi po zmianie właściciela.

Tłumiki nie są wykonane najprecyzyjniej ale spełniają swoje zadanie i nie są drogie. Mają możliwość zamiany charakterystyki pracy, opiera się ona na zmianie kompresji. Generalnie można ich pracę trochę przytępić lub zablokować (tak, nie ma regulacji odbicia), taka forma regulacji kompresji. Minusem jest to, że regulacja jest pod metalową przykrywką i trzeba ją wykonywać śrubokrętem.

AKTUALIZACJA 2020

TŁUMIKI nie są dostępne w sprzedaży, ciężko je znaleźć w sieci. Trafiłem ślad na japońskim ebayu https://www.amazon.co.jp/Cannondale-HeadShok-Cartridge-ARECART-並行輸入品/dp/B01AL1Z9PS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *