Patrząc na asfalt robi Ci się niedobrze? Czy widzisz siebie jak za kilka dni będziesz pokonywać wszystkie bezdroża twojej okolicy na nowym góralu? Lubisz oglądać pracę zawieszenia, masz przyjemność z pokonywania błotnistych lub piaszczystych odcinków bez zsiadania z roweru a drogi wyasfaltowane uznajesz za zło konieczne? Jeśli to mamy ustalone, szukaj roweru górskiego.
1. Zastosowanie: rower górski/mtb lub widowiskowe rowery cross country to sprzęty które kupujesz wiedząc, że będziesz aktywnie jezdzić w bardziej wymagającym terenie niż asfalcik pod domem. Są to rowery sportowe, o zwększonej wytrzymałości, przygotowywane do jazdy z dużymi prędkościami w trudnym terenie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w osprzęcie, sztywnej ramie oraz niskiej wadze pozwalają jechać bezawaryjnie, szybciej i dalej na trudnych trasach.
2. Pozycja Jeśli do tej pory nie miałeś/aś takiego roweru warto przymierzyć się w najbliższym sklepie. Na towerze górskim pozycja jest bardziej leżąca niż we wszystkich innych kategoriach rowerów oprócz rowerów czasowych, szosowych i gravelowych. Częstą praktyką jest bike fitting po zakupie takiego roweru, dobieranie siodła i mostka do takiego roweru pod indywidualne warunki fizyczne.
3. Zasięg: Nie warto kupować ich do jeżdżenia wyłącznie po asfaltach! Osoba jadąca na dobrze dobranym rowerze crossowym zużyje o wiele mniej energii na pokonanie tego samego dystansu po asfalcie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4