Codziennie jeździsz do pracy a raz w roku na surviwal w bieszczadch więc kupujesz terenówkę z wyciągarką?… Nie. Przynajmniej samochodu takiego nie kupisz. Rowery również mają swoje przeznaczenie więc nie kupuj terenówki do miasta.
1. Zastosowanie: rowery trekingowe są dość wszechstronne. Jeżeli planujesz jazdę głównie po obszarach podmiejskich lub wiejskich, lubisz dłuższe weekendowe wycieczki które często oprócz asfaltu biegną przez drogi leśne i szutrowe a jednocześnie będzie to twój jedyny rower to powinieneś się zdecydować na ten rower.
2. Pozycja: na takim rowerze będzie bardziej pochylona niż na rowerze miejskim ale o wiele bardziej wyprostowana niż na rowerze górskim
3. Zasięg: ze względu na sztywniejszą konstrukcję ramy niż w klasycznym rowerze miejskim, inną pozycję, opony przygotowane na wysokie ciśnienia (do 6 bar) oraz większą ilość przełożeń twoja energia jest w pełni przekazywana do napędzania roweru. Straty energii są o wiele mniejsze niż w rowerach miejskich. Dzięki sztywniejszej konstrukcji wolniej się męczysz jazdą, twoja średnia prędkość jest wyższa a zasięg może być kilkukrotnie większy niż w klasycznym rowerze miejskim.
Podsumowanie: im dalej od miasta, im więcej słabszych asfaltów, lasów i szutrów tym lepiej wybrać rower trekingowy

Wyświetlanie jednego wyniku