Sklep Rowerowy Tundra, remont budynku w 2020r

Rowerowe “must see” w Grójcu! Jak do tego doszło?

Zgodnie z naszym planem TUNDRA już w nowym lokalu. 14 marca 2020 skończyliśmy remont i zaczęliśmy pracę. Z efektów jesteśmy dumni bo o takim miejscu marzyliśmy a co ważniejsze dla klientów- mamy parking i spokojną okolicę do testowania rowerów.  Średnio spędzacie tu  dwa razy więcej czasu niż w starym lokalu 😎

Sam remont poszedł po naszej myśli bo…. w dużej mierze sami go robiliśmy.

Zaczęliśmy 10 stycznia. Po wykonaniu betonowej wylewki podłogi przez zaprzyjaźnioną ekpię od miksokreta wzięliśmy się za trudne sprawy. Zaczęliśmy od trwającego 2 tygodnie kucia starych tynków na ścianach i czyszczeniu czerwonych cegieł do których chcieliśmy się dostać. Przy okazji zdemontowaliśmy starą elektrykę i resztki wyposażenia magazynowego. Trudno się pracowało bo nie mieliśmy przez pierwsze 2 tygodnie pracy ogrzewania i robiliśmy w kurtkach w wysokim zapyleniu, #kurzbyłwszędzie. Po kuciu tynku ze ścian, szlifowaniu cegieł, demontażu elektryki wzięliśmy się za podwieszanie sufitu, nową elektrykę, gruntowanie ścian i betonowej podłogi, osuszanie i ozonowanie pomieszczeń, gipsowanie ubytków w pozostawionych tynkach, szlifowanie gipsów oraz malowanie sufitu podłogi i ścian. Do pomalowania podłogi wykorzystaliśmy farbę do malowania pokładów okrętowych.

 

Został środek.

 

 

Będąc w głębi serca ZeroWaste, Eco, ZróbToSam:

  • wykorzystaliśmy 95% elementów wyposażenia ze starej Tundry, te 5% to ścinki z drewna
  • część szafek oraz elementów wystroju jakie wykonaliśmy to stare niepotrzebne wyposażenie wojska, w ten sposób część naszych szafek to.. skrzynie po filtrach przed zagrożeniem biologicznym (w sumie ostatnio na czasie) a kupiliśmy je na demobilu TDM Electronics w Tarczynie (polecamy!, https://tdm-electronics.com )
  • dokupiliśmy kilka kantówek drewnianych z tartaku w Jasieńcu
  • do budowy warsztatów dokupiliśmy 10 płyt osb aby powiększyć powierzchnię warsztatową
  • zamówiliśmy 20 pojedynczych modułów led do zbudowania oświetlenia ściennego oraz stylowe lampy typu “Edison” na przyjemne ciepłe oświetlenie wnętrza, oświetlenie wykonaliśmy własnoręcznie

Całe wyposażenie sklepu zbudowaliśmy sami z drewnianych produktów i półproduktów (oprócz zakupionych paneli spacewall i haków).

Wyszło to tak:

 

zadzwoń i umów się z nami

TUNDRA 2019 i 2020
Sklep Rowerowy Tundra, remont budynku w 2020r
Tundra - sklep i serwis rowerowy
IMG 2480
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *